מתי להחליף שמן במדחס האוויר שלכם

תחזוקה של מדחס האוויר הכוללת החלפות שמן קבועות חיונית להארכת מחזור החיים שלו

למה להחליף את השמן במדחס האוויר שלכם? המנוע הפנימי של מדחס האוויר מסתמך על תחזוקה שוטפת כדי להאריך את חיי העבודה שלו ולהגדיל את זמן הפעולה על ידי מניעת תקלות בלתי צפויות.

באיזו תדירות כדאי להחליף שמן במדחס אוויר?

סוג המדחס שיש לכם ותדירות השימוש בו ישפיעו על התדירות שבה תצטרכו להחליף את השמן במדחס האוויר. במדריך למשתמש של המדחס יופיע מידע ספציפי לגביו, אך כלל האצבע הוא להחליף את השמן כל 100 עד 200 שעות עבודה או כל כמה חודשים. ניתן גם לבדוק את מפלס השמן בעזרת מקל או כוס שמן.

 

בעת החלפת שמן במדחס האוויר שלכם, רוקנו את תא השמן לחלוטין. שמן מזוהם עלול לפגוע ביעילותו של השמן החדש שתשימו. עיינו בטיפים נוספים במדריך התחזוקה המונעת שלנו.

4 סיכונים של שמן מזוהם או מעט מדי שמן במדחסי אוויר

רמות שמן נמוכות או שמן מזוהם במדחס האוויר שלכם טומנים בחובם מספר סיכונים. הנה העיקריים שביניהם:

1. התחממות יתר

דחיסת אוויר מייצרת חום, ושמן סופג חלק מהחום הזה. אם מפלסי השמן נמוכים מדי, מדחס האוויר עלול להתחמם יתר על המידה עקב חיכוך מוגבר.

2. שחיקה

אתם מחליפים את מסנן האוויר של מדחס האוויר שלך כדי להבטיח אוויר טהור ודחוס. באופן דומה, חיוני שתרוקנו את השמן המזוהם או הישן ממדחס האוויר שלכם באופן קבוע. ככל שאתם משתמשים בו לעתים קרובות יותר, הפסולת והננו-חלקיקים מצטברים מהר יותר בשמן. שמן נקי מבטיח שמדחס האוויר שלכם יפעל בצורה חלקה ויעילה.

3. חלודה וקורוזיה

מפרקי המתכת והרכיבים של מדחס האוויר שלכם דורשים רמות שמן נאותות כדי למנוע תיקונים יקרים הנגרמים על ידי חלודה, קורוזיה ובלאי כללי.

4. תקלות

שמנים מתחמצנים עם הזמן כשהם נחשפים למים וחום. כשהשמן מתפרק, יעילותו פוחתת. בסופו של דבר, השמן אינו ממלא עוד את ייעודו, מה שעלול לגרום לתקלות יקרות.

מתי לבצע דגימת זמן ממדחס האוויר

אנו דוגלים בתפיסת בעיות פוטנציאליות בשלב מוקדם, לפני שהן מתפתחות למשהו גדול יותר. דרך מצוינת למנוע תקלות ספונטניות היא לדעת כמה זמן השמן שלכם מחזיק מעמד. ניתוח של השמן מודד את הצמיגות, ספירת החלקיקים, זיהום המים ומספר החומצות הכולל, ועוזר לכם לקבוע מתי עליכם להחליף את השמן במדחס האוויר שלכם. אנו ממליצים לבצע ניתוח של השמן כל 500 עד 2,000 שעות עבודה, אך הקפידו לבדוק את המדריך למשתמש ואת האחריות לגבי המדחס הספציפי שלכם.

 

אם אינכם בטוחים איזה שמן מדחס האוויר שלכם דורש, עיינו במדריך שלנו לבחירת השמן המתאים. תחזוקה מקצועית יכולה לעזור לכם להפיק את המרב מהציוד שלכם. אנו מציעים תוכניות אחריות עבור שירותי אוויר דחוס ומוצרי ואקום שונים. צרו איתנו קשר עוד היום!