מהם שערים חשמליים? עובדות על שערים חשמליים

שערים חשמליים משמשים לרוב למטרות אבטחה גבוהות. לעתים קרובות הם בנויים כדי להגן על נכסים גדולים. למרות שהם אינם פופולריים כמו שערים אוטומטיים או מותאמים אישית, שערים חשמליים הצליחו להוכיח את התועלת והנוחות שלהם לנישות מסוימות בשוק. הם מעדיפים במיוחד עסקים גדולים או להגנה על אחוזות של מיליון דולר. ניתן להפעיל אותם באמצעות לוח מקשים, זיהוי טביעות אצבע, או בלחיצת כפתור פשוטה בשלט רחוק.

 

שלושת סוגי השערים החשמליים

ישנן שלוש דרכים עיקריות בהן ניתן להפעיל ולהעביר שערים חשמליים.

 

הראשון נקרא סוג הנדנדה. שערים מסוג נדנדה נפתחים וסוגרים באמצעות מנוע חזק. המנוע, בפקודה או במתג או בלחצן, משחרר מספיק אנרגיה כדי להניף את השער קדימה ואחורה, תלוי בפעולה הנחוצה. שערים מסוג נדנדה הם הפופולריים ביותר והקלים להתקנה. הם עשויים בדרך כלל מברזל יצוק, וכך הם הופכים אותם לכבדים. אנשים השוקלים סוג זה של שערים חייבים להיות בעלי כניסה ארוכה יחסית לפתיחת השער.

 

הסוג השני של שערים חשמליים נקרא סוג מתקפל.

 

סוג זה קומפקטי יותר משער סוג הנדנדה. הוא עשוי ממספר גיליונות של מתכת חזקה המורכבת יחד. לאחר הפעלתו, השער מתרחב או מתכווץ. כל יריעות המתכת נמתחות מקצה לקצה כדי ליצור מחסום מגן המופעל באמצעות חשמל כאשר השער סגור. מצד שני, כאשר השער פתוח, הסדינים מתקפלים אוטומטית בצד אחד של הכניסה. זו הסיבה ששערים מתקפלים תופסים פחות מקום משערים מסוג נדנדה. השער מסוג הקיפול עשוי לרוב מפלדה מגולוונת או מאלומיניום, בהתאם להעדפת הקבלן.

 

הסוג השלישי של שערים חשמליים נקרא סוג הזזה.

 

סוג שער זה פועל באמצעות מערכת שרשרת וגלגלת. השער עצמו מותקן על פלטפורמה יציבה עם גלגלים קטנים. הגלגלים גולשים קדימה ואחורה דרך חריץ מתכת באדמה. סוגי הזזה מופעלים גם על ידי מנוע חשמלי, וניתן לשלוט בהם בקלות על ידי שלט רחוק. בדרך כלל הם נראים בפארקים תעשייתיים הממוקמים בסמוך לרחובות עסוקים. הם מתאימים היטב למקומות עם שבילי נסיעה קצרים. סוג הזזה של השער יכול להתבצע עם עץ או אלומיניום.

 

מהם היתרונות בשימוש בשער חשמלי?

שערים חשמליים שימושיים ויעילים במיוחד למתן הגנה, אבטחה ונוחות. חלק מהדגמים החדשים יותר של שערים אלה מיוצרים עם חיישני תנועה המחוברים אליהם, כך שהם אינם זקוקים לתפעול ידני כמו הדגמים הוותיקים. הם יכולים להיות מותאמים אישית כך שיתאימו כמעט לכל שביל נסיעה, ואכן קשה לפרוץ אותם או לפתוח אותם אם אינך יודע את קוד הגישה או את הרצף הנכון בשלט הרחוק. בסך הכל, שער מסוג זה אמור להיות מסוגל לשמור על נוכחות לא רצויה מחוץ לאחוזה חשובה, כמו גם להעניק אמצעי הגנה בפני הנמצאים בתוך האחוזה או הנחלה.

 

למידע נוסף אנא פנה אלינו על ידי ביקור באתר האינטרנט שלנו.