אוזניות true wireless צמחו ב-40 אחוזים במהלך הרבעון האחרון עם 17.5 מיליון יחידות שנשלחו ללקוחות מרוצים

בעוד שהדור הראשון של AirPods מבית אפל נמכר יותר מהמצופה, לדור השני של AirPods לא היו הרבה מכירות כפי שהיה צפוי

 

נתח השוק של אפל בתחום האוזניות האלחוטיות לא גדל למרות ההשקה של הדור השני של AirPods, כאשר השוק העולמי לשידורי true wireless הגיע ל-17.5 מיליון יחידות ברבעון הראשון של שנת 2019 (גידול של 40 אחוזים, כך עולה מנתונים שפורסמו לאחרונה.

 

על פי מחקר חדש של חברת Couterpoint, כל האזורים בעולם המשיכו לצמוח במהלך הרבעון הזה וצפון אמריקה ואירופה היו האזורים שצמחו במהירות הרבה ביותר. "עדיין לא ברור אם נתח השוק של אפל יכול להישאר ברמה הנוכחית עם תיק המוצרים הנוכחי ברבעונים הקרובים, סמסונג מנסה לחזק את הדומיננטיות שלה עם אוזניות הגלקסי באדס, מונעת על ידי שילוב עם סדרת גלקסי S10", כך הצהירה ליז לי, אנליסטית בכירה במחקר של Counterpoint.

 

המכירות של דור ה-AirPods הראשון היו גבוהות מהצפוי, הודות למגוון קידומי מכירות למכירת מניות בערוץ ברבעון הראשון של 2019, אך המכירות של המודל החדש היו חלשות מהצפוי בתחילה בשל התגובה המעורבת של השוק. סמסונג הרחיבה את נתח השוק שלה ודורגה במקום השני בפעם הראשונה על ידי קידום אגרסיבי של המוצר החדש שלה, אוזניות הגלקסי באדס.

 

הציפייה היא שהמומנטום הזה יישמר במשך זמן מה הודות לתגובה החיובית של השוק, כמו גם ההשפעה של השילוב עם סדרת גלקסי S10. "הביצועים החדשים של QCY ו-Soundcore, שגם הם מרחיבים את הנוכחות הגלובלית שלהם, ראויים לציון, ומעל לכל, גוגל, אמזון ומיקרוסופט צפויות לשחרר אוזניות אלחוטיות אמיתיות במחצית השנייה של השנה", הוסיפה לי.