סוני פלייסטיישן 5

סוני פלייסטיישן 5 – למה משתלם לנו לרכוש אותו?

אחת ההנאות הכי גדולות של כל ילד/ה, נער/ה או אפילו אנשים בוגרים, הורים לילדים, היא לשבת מול מסך הטלוויזיה בסוף היום, כשאין שום מטלה באופק, לקחת את הג'ויסטיק ליד ולהתחיל לשחק במשחקים שונים. משחקים מול הקונסולה שברשותם, מול שחקן אחר שיושב לצידם או מול שחקני רשת.

עולם הקונסולות כידוע, הולך ומשתפר עם השנים וכיום אנחנו נהנים לא רק מכמות עצומה של מכשירים וכן מכמות גדולה עוד יותר של משחקים, אלא מאיכויות שאינן נופלות מתצוגה של סרטים או סדרות טלוויזיה. אחת הקונסלות הוותיקות בשוק היא סוני פלייסטיישן, אשר כיום כבר למצוא את הדגם החמישי בסדרה.

סוני פלייסטיישן מאז היום בו היא יצאה לשוק, נחשבה לקונסולה פופולארית מאוד, כאשר סוני פלייסטיישן 5 נחשבת לאחת הקונסולות הפופולאריות ביותר. היא מתחרה מול קונסלות של נינטנדו ומיקרוסופט, ועדיין זוכה להצלחה, בזכות איכות המכשיר, העמידות שלו, התצוגה המרהיבה שהיא יוצרת והיכולת להשתמש בה בצורה פשוטה ונוחה.

 

קצת על סוני פלייסטיישן ועל סוני פלייסטיישן 5

סוני פלייסטיישן הראשון יצא בשנת 1994 ביפן, ותוך שנה הוא גם הגיע גם לארצות הברית ואירופה. היה מדובר במכשיר פורץ דרך, הן בזכות העובדה שהשימוש בו היה באמצעות דיסקים, הוא כלל כרטיס זיכרון, וכן הוא שקל מעט, מה שאיפשר לנייד אותו בקלות לכל מקום ולחבר לכל מכשיר טלוויזיה או מסך אחר.

עם השנים חברת סוני הוציאה מכשירים מתקדמים יותר, כאשר הדגמים הבאים כבר ידעו להתחבר לאינטרנט, היה אפשר לצפות בעזרתם בסרטי DVD, לשחק משחקי רשת, לעדכן את המשחקים בזמן אמת ועוד.

סוני פלייסטיישן 5 יצא לשוק בשנת 2020 ומיד הפך לאחת הקונסלות הפופולאריות ביותר בשוק. הוא כולל מעבד ומעבד גרפי ברמה גבוהה מאוד, אפשרות להשתמש במשחקים ולצפות בסרטים באיכות DVD, בלו ריי ועוד, הוא כולל כרטיס זיכרון עם למעלה 800 גי'גה בייט, ובדומה למכשירים הקודמים הוא מתחבר לאינטרנט ומאפשר גם להיעזר בשירותי ענן מיוחדים.

אחד היתרונות הבולטים שלו, מעבר לעובדה שאפשר לשחק בכל המשחקים של המכשירים הישנים, הרי שניתן להשתמש בו למשחקים מתקדמים ומפותחים, הן מבחינה ויזואלית והן מבחינת כמות מידע.

 

איך בוחרים קונסולה בצורה נכונה?

כאמור, אפשר למצוא הרבה מאוד קונסלות בשוק אשר יכולות להתאים הן לילדים והן למבוגרים כמובן. מאחר והיום אין את ההפרדה שהיתה בעבר וכולם נהנים לשחק בקונסולות משחקים, אזי שצריך לדעת לבחור קונסולה שתתאים לכולם, בין אם זה מבחינת נוחות ובין אם זה מבחינת יכולת הרכבה ושימוש.

חשוב לעשות השוואה מבחינת היכולות, מבחינת האיכות, וכן לבחון האם יש הבדל בכמות המשחקים, איכותם וכן בעלותם. רצוי לקנות קונסולה שתוכל להחזיק מעמד זמן רב בשביל שיהיה אפשר ליהנות ממנה מבלי שנצטרך להחליף אותה בקונסולה אחרת.